Dětský rybářský tábor „ORLÍK 2013″

Orlík 2013

Ve dnech 28.6.2013 – 6.7.2013 uspořádali vedoucí mládeže z naší organizace, za finančního přispění městského úřadu Žatec, rybářský tábor, letos opět v osvědčeném a vyzkoušeném místě – rekreačním středisku „Počta Štědronín“, ležícím na břehu Orlické přehrady.

Na tábor jsme jeli hlavně na ryby a tento cíl jsme splnili – Orlík opět nezklamal, některé přiložené fotografie a přítomnost rybářských rodičů jsou nám svědkem. Ti, kdož u vody měli trpělivost a využili své znalosti a um v zacházení s rybářským náčiním, nachytali takové množství ryb, že by jim mohl závidět i mnohý dospělý rybář. Nejlepší rybařík vylovil 98 ryb (Michal Fric) a všichni dohromady pak skoro 550 ryb, převážně kaprů, cejnů, plotic, ale i několika jelců, candátů, štik a sumců (spíše sumečků).

Největší chycená ryba byl kapr 70 cm a to hned dvakrát – prvního chytil Filip Naxera a druhého Ondra Skypala. Kaprů od 50 do 60 cm. bylo nepočítaně, a tak mladí rybáři zažili ten krásný pocit – dát rybám svobodu. Ostatní méně úspěšní rybaříci se jistě příště polepší a ukážou, jak se vládne prutem. Důležité však je, že si první týden prázdnin všichni užili. A nejen na rybách.

V průběhu pobytu jsme navštívili hrad Zvíkov, svezli se parníčkem po přehradě, zahráli si fotbálek, každý den se vycachtali v bazénu a dvakrát si opékali buřty. Po celý týden měli junioři možnost sledovat, jak tráví tábor a jaké „galeje“ zažívají nové olympijské naděje ve veslování (cákalové) pod vedením Martina Doktora. Někteří si zkoušeli vyběhnout jejich 80m dlouhý cvičný kopeček (převýšení snad 50%) a zjistili, že fyzičku nemají nic moc.

Tak jako loni i letos patří dík zaměstnancům rekreačního zařízení Počta, kteří se o nás starali a dali tak zapomenout na maminčinu starostlivost a její dobroty. Dík patří všem vedoucím – nahazovačům, vazačům a technikům v jedné osobě, za pevné nervy s 20 začínajícími rybaříky.

Pro mnohé krátký tábor rychle uběhl a nezbývá než čekat na další – Orlík 2014.