Memoriál Františka Bureše 2009

Memoriál F. Bureše 2009

Lov ryb udicí  – místní žatecké kolo

místo konání závodu:

sportovní rybník ve Velké Černoci

termín konání závodu:

29. Května 2009 – začátek 9:00 – konec 12:00

sponzoři závodu:

Mladí rybáři děkují za sponzorování MěÚ Žatec

Dne 29. května 2009 se konali místní rybářské závody mládeže – Memoriál F. Bureše. (místní organizace se usnesla, že na památku dlouhodobého člena a vedoucího mládeže, závody mládeže přjmenuje). Pořádané organizací ČRS MO Žatec na revíru č. 441 088 – rybník V. Černoc. Sraz všech účastníků závodu, kromě dětí z rybářského kroužku z Měcholup, byl v 7:45 hod. před DDM Žatec. Doprava do V.Černoce byla zajištěna autobusem, Žatec Vyjelo se v 8:00 hod. Autobus jel po trase Žatec – Měcholupy – V. Černoc. závodu se zúčastnilo 27 dětí.

Začátek závodu byl vyhlášen v 9:00 hod a ukončen ve 12:00 hod. Lovilo se jen na jeden prut a způsob lovu ryb byl pouze plavaná. To z důvodu, aby děti během tříhodinového závodu aktivně vodily nástrahu a vymýšlely různé možnosti, jak ulovit větší množství ryb. Všechny ryby byly okamžitě po ulovení a přeměření pouštěny s náležitou opatrností zpět do vody.

Foto ze závodu mládeže 2009

Po skončení závodu byl proveden dokonalý úklid rybářských míst a vyhodnotili se výsledky rybolovu, našich nejmenších rybářů.. První tři závodníci obdrželi poháry a věcné ceny. Věcné ceny podle pořadí výsledkové listiny obdrželi všichni závodníci, kteří ulovili alespoň jednu rybu. Děti, které nic neulovili také dostali nějakou rybářskou drobnost. Aby i ony měly nějakou vzpomínku na první rybářský den.

A zde naši tři nejúspěšnější.

  • 1. místo: Cabák Tomáš
  • 2. místo: Hofman Jakub
  • 3. místo: Pejša Vojtěch

Foto ze závodu mládeže 2009

Další částí programu dne bylo rozdání prvních rybářských dokladů a podle starodávného práva, děti byly pasovány na Rybáře. Závěrem byl rozdělán táborák a děti si opekly špekáčky. Kolem 14,00 hod. se děti vrátili zpět do Žatce.

Foto ze závodu mládeže 2009

Dále zde musím vzpomenout hlavního sponzora, bez kterého by nebylo možné na závěr závodů všem dětem rozdat pěkné ceny. A také tímto poděkovat za všechny místní rybáře Městskému úřadu Žatec, který vše hradil a to včetně dopravy.

Za MO ČRS Žatec vedoucí mládeže Z. Boháč