Orlík 2012

Tábor proběhl v termínu 29.6. – 7.7.12 v rekrečním zařízení POČTA Štědronín na ÚN Orlík. Zůčastnilo se ho 12 rybaříků, 2 vedoucí, 1 mechanik-vazač, do boje se zapíchlými háčky, odřenými koleny, kašílkem a jinými nebezpečnými chorobami byl připraven dnem i nocí 1 příslušník rychlé zdravotnické služby nemocnice Žatec (také mechanik-nabíječ) a v nedalekých Miroticích či Smetanově Lhotě „bděla“ na telefonu paní doktorka. Počasí bylo objednáno letní, s minimem srážek a měsíčním svitem na noční lov. Ubytováni jsme byly v budově, takže nám nehrozily žádné vichřice, tajfuny a deště jako v případě nocování ve stanech. Na stravu jsme chodili spolu s ostatními účastníky do jídelny, kde vládly paní Kuchařky s velkým K, mnozí rodiče by se asi divili jak jejich ratolesti spořádají 12-15 knedlíků nebo tři talíře těstovin a to nepohrdli ani rybí či tvarohovou pomazánkou.

Hlavní náplní tábora byl lov ryb, který jsme přerušili pouze v neděli krátkým sportovním dopolednem a úterním výletem na hrad Zvíkov. V areálu je k dispozici bazén s čistou, solárními paneli vyhřívanou vodou a tak jsme v něm přežili úmorná odpolední vedra.

Ryby, rybky, rybičky, pro některé rybaříky oddech, pro jiné prázdninová makačka, ti nejlepší nachytali 60 – 70 ryb. Celkem se chytlo přes 350 ryb, vesměs cejni 25 – 56cm, ale byli mezi nimi i kapříci kolem 50 cm a 2 amuři 70 a 71 cm, na ocásek se chytilo i jedno sumčí miminko. Děti si pobyt užili, nikomu se nic závažného nestalo a tak zdravotník pouze zaregistroval 2 připálené bůčky, 4 připálená kolínka, 6 zapíchlých háčků, 1 kašílek, 2 zarudlá světla od vody a dvojitou frakturu teleskopického prutu zn.Sema.

Jedinou kaňkou na celém pobytu byl „deštík“ při odjezdu; protože se nám domů moc nechtělo, odjezd jsme oddalovali na odpoledne, přišel zákonitě trest – průtrž mračen jakou málokdo zažil, 10 km jsme jeli šílenou rychlostí snad hodinu. Při příjezdu do Žatce však místy prosvítalo sluníčko a tak na tu nádrž vody asi každý zapomněl, zvláště když si ho u letního kina převzala maminka.