Orlík 2015

Pátek 12 hodin. Rychle sbalit všechny věci, poslední rady od taťků, strejdů a dědečků, pusy maminám a nasedat. Čekají nás čtyři hodiny cesty v tom „nejlepším“. Už abychom byli tam!

Každý z těch mladých rybářů se vidí u vody, zabořený v křesílku s nahozeným prutem na tu svou největší rybu.

Na večer jsme konečně dorazili do vytouženého cíle – kemp Počta u Orlické přehrady. Po čtvrté se stane na 9 dní naším domovem. Honem rychle postavit stany, připravit krmení, rybařinu, tajné zbraně,….. . Kluci se měli k dílu a vše bylo za chvíli hotové.

Ráno se začalo s lovem. Bohužel to pro mnohé nebylo dle jejich představ. Ryby nikde. I místní si stěžovali, že šupinu už pár dní neviděli. Prvním úspěšným rybářem se stal Adam Wawrečka a s jeho kapříkem se protrhla smůla i ostatním. Po několika cejnků a plotiček přišli na háček 2 kapříci „padesátníci“ Pavlovi Bauerovi. Ondrovi Skopalovi zase 2 Amuři. A světe div se, na medovou kuličku i Bolen a Sumec. Po prvních dvou dnech deště nám začalo přát i počasí. Teploty se vyšplhaly na „30“ a my jsme většinu dne trávili v bazéně s nádherně čistou vodou, do které se vrhli i zarputilí neplavci. Ob den si kluci po večeři zahráli fotbálek, museli odpustit trochu páry a energie. I přes pár nebezpečných akcí, odcházeli všichni po svých.

Úžasný zážitek  jsme všichni měli z výletu do SRŠ a VOŠR ve Vodňanech. Zde jsme shlédli expozici sladkovodních a mořských živočichů v akváriích. Ukázky historie a současnosti rybníkářství, umělého chovu ryb, zakládání rybníků a vodní organismy pod mikroskopy.

Děti si vyzkoušely test na interaktivní tabuli, kterým úspěšně prošly se ctí. Možná, že z některých se za pár let stanou studenti této školy.

Na závěr tábora se vyhodnotilo 5 nejlepších rybářů. Do celkového hodnocení se započítávalo i chování po celou dobu tábora, jak u vody, tak na veřejnosti. Tečkou nakonec byl táborák.

Je tu ráno. Rychle sbalit stany, rybařinu, osobní věci. Naposledy naskákat do bazénu, osvěžit se před cestou. Zaběhnout do jídelny na oběd, doplnit pitný režim a …………….. .

Nashle Orlíku, zase za rok

 

Rekapitulace v číslech : celkem se nachytalo 206 ryb, z toho děti 112 kusů

 

Petrův zdar

 

Petr Maier

Vedoucí mládeže

ČRS MO Žatec