Rybářské závody mládeže 2008

Místní žatecké kolo Zlaté udice

místo konání závodu:

sportovní rybník ve Velké Černoci

termín konání závodu:

6. června 2008 – začátek 9:00 – konec 12:00

sponzoři závodu:

Městský úřad Žatec

SEMA LENEŠICE, spol. s r.o.

Dne 6. června 2008 se konalo místní rybářské závody mládeže, které pořádala organizace ČRS MO Žatec na revíru č. 441 088 – rybník V. Černoc. Sraz všech účastníků závodu, kromě dětí z rybářského kroužku z Měcholup, byl v 7:45 hod. před DDM Žatec. Doprava do V. Černoce byla zajištěna autobusem, Žatec Vyjelo se v 8:00 hod. Autobus jel po trase Žatec – Měcholupy – V. Černoc. Závodu se zúčastnilo 25 dětí.

Začátek závodu byl vyhlášen v 9:00 hod a ukončen ve 12:00 hod. Lovilo se jen na jeden prut a způsob lovu ryb byl pouze plavaná. To z důvodu, aby děti během tříhodinového závodu aktivně vodily nástrahu a vymýšlely různé možnosti, jak ulovit větší množství ryb. Všechny ryby byly okamžitě po ulovení a přeměření pouštěny s náležitou opatrností zpět do vody.

Foto ze závodu mládeže 2008

skončení závodu byl proveden dokonalý úklid rybářských míst a vyhodnotili se výsledky rybolovu, našich nejmenších rybářů.. První tři závodníci obdrželi poháry a věcné ceny. Věcné ceny podle pořadí výsledkové listiny obdrželi všichni závodníci, kteří ulovili alespoň jednu rybu. Děti, které nic neulovili také dostali nějakou rybářskou drobnost. Aby i ony měly nějakou vzpomínku na první rybářský den nebo závod.

A zde naši tři nejúspěšnější, je to z podivem, ale všem malým rybářům to natřela holka.

  • 1. místo: Chrzová Eliška
  • 2. místo: Steppan Jakub
  • 3. místo: Mencl Dominik

Foto ze závodu mládeže 2008

Další částí programu dne bylo rozdání prvních rybářských dokladů a podle starodávného práva, děti byly pasovány na Rybáře. Závěrem byl rozdělán táborák a děti si opekly špekáčky. Kolem 14:00 hod. se děti vrátili zpět do Žatce.

Foto ze závodu mládeže 2008

Za MO ČRS Žatec vedoucí mládeže Z. Boháč